
Lars Noreng skrev dette om løpet: "Jeg løp Trippelen (22,3 km) søndagen i forveien, og var usikker på hvordan beina ville være denne dagen. Jeg satte høy fart fra start, og lå faktisk først helt fram til vi svingte bort fra grusen. Deretter løp jeg jevnt greit, men litt saktere enn på mitt beste. Jeg tror det skyldes forholdene mer enn Trippelen, for det var ikke bare vått på bakken, men også veldig klamt i lufta i dag. Tiden ble 23.19, 28 sekunder dårligere enn sist, men helt greit i dag."

Magne Svandal 23:42 hadde dette å fortelle: "Tidene begynner å bli bedre. Noen sekunders forbedring med de tyngre forholdene denne gangen får være godkjent. Med en tørr løype så bør ikke et løp under 23 minutter være så mange uker unna."

Svein Bergerud kommenterte løpet slik: "Vått så det holdt og lummert, så noen god tid i dag fikk bli med drømmen. Et taktisk dårlig løp der jeg ble liggende litt bak i køen steder der det er vanskelig å komme forbi. Følte litt på det i dag, men da hadde jeg jo litt ekstra å gi opp grusen. Den løpes på 3:07, noe som vanligvis rimer dårlig for en sluttid på 24:37. Liker meg best i front for da kan jeg bestemme farta selv, men sover man i timen, så mister man fort muligheten til det. 50 sek bak årsbeste og mange av dem vil jeg tillegge forholdene. Dagsformen virket okei, men det ble tungt i dag."