Rekorddeltakelse og våt moro i årets juleløp
Sesongavslutningen ble markert på best mulig vis med rekorddeltakelse i årets juleløp. Hele 54 startet og 53 fullførte, noe som aldri tidligere har vært oppnådd i juleløpets historie.
Løpet ble gjennomført i det som må kunne kalles årets våteste løype. Deltakerne måtte forsere hele tre «seriøse» vanndammer, i tillegg til flere andre gjørmete og sleipe partier. Dette satte både balanse og viljestyrke på prøve. Været kunne imidlertid ingen klage på, for blå himmel og hele 7° i slutten av desember er vi ikke vant til.
Vinner av juleløpet ble Marius Klavestad Hansen, som med dette tok sin niende seier i Torsdagsløpet. Best blant damene var igjen Ida Lundestad. Det var også gledelig å se fire debutanter på startstreken.
Før løpet ble det gjennomført trekning av to konfektesker, og to gavekort fra XXL. De heldige vinnerne var Brage Botilsrud Andersen, Vidar Syverstad, Moheimen Al-Zayadi og Andreas Lervik.
Etter målgang serverte Solfrid Prøitz kaffe, gløgg og kaker til alle, noe som bidro til hyggelig samvær og ekstra god stemning rundt sesongavslutningen. De som ønsket det kunne varme seg ved bålkurven som Pål Kirkerød hadde med seg.
Ser man hele året under ett har 1913 deltakere vært med totalt – det høyeste deltakerantallet siden 2019 – og snittdeltakelsen i årets lørdagsløp er den høyeste noensinne. En ekstra honnør går til Svein Bergerud, som også i år kan se tilbake på en sesong med deltakelse i samtlige løp.
Juleløpet ble en våt, men svært vellykket og sosial avslutning på en god sesong.
Vi ønsker alle en god jul og et godt nytt år, og ønsker velkommen tilbake våren 2026!




